Jak stworzyć własną stronę?

08 listopada 2016

Kategorie: Strony internetowe

Autor: Rachela Markwica

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Dla wielu korzystanie z niego stało się potrzebą stawianą na równi z spaniem, jedzeniem, czy piciem. Kiedy czegoś szukamy, potrzebujemy z reguły zaglądamy właśnie do sieci. W internecie szukamy porad, ciekawych treści, produkty oraz usługi. Celowo uwypukliłam dwie ostatnie pozycje. Obecnie kiedy potrzebujemy hydraulika wpisujemy w wyszukiwarce „hydraulik katowice”. Kiedy chcemy kupić nowe meble z reguły przeglądamy katalogi w sieci, zanim udamy się do sklepu. Dlatego ważne jest, aby firma miała swoją stronę internetową. Dzięki temu będzie mogła prezentować swoje produkty/usługi oraz zostać w kontakcie z swoimi klientami. Firmy takie zwiększają również liczbę potencjalnych klientów, ponieważ ich stronę może wyświetlić mnóstwo osób. Ale jak stworzyć własną stronę?

Jak stworzyć własną stronę?

Aby strona była widoczna w sieci musimy spełnić trzy warunki:

 1. Musimy posiadać wykupioną domenę np. sliceweb.pl .
 2. Musimy posiadać serwer, na którym nasza strona będzie zainstalowana.
 3. Musimy posiadać pliki strony.

Z tych trzech punktów najłatwiejsze są dwa pierwsze. Na rynku znajdziemy wielu dostawców, którzy oferują domeny oraz serwery. Większym problemem jest punkt trzeci. Dlaczego?

Pliki strony internetowej

Kiedy chcemy wydrukować dokumenty musimy najpierw je stworzyć. W tym celu korzystamy na przykład z Microsoft Word. Piszemy tam treść dokumentu a następnie edytujemy i sprowadzamy do formy, która nam się podoba. Potem wystarczy nacisnąć przycisk „Drukuj” i gotowe. Mamy wydrukowane nasze dokumenty. Podobnie jest ze stroną internetową. Musimy stworzyć pliki, które będą odpowiadały na przykład za wyświetlanie strony głównej i innych podstron. Jeżeli naszym celem jest sklep internetowy potrzebujemy plików, które będą odpowiadały za dodawanie produktów, ich wyświetlanie itp. Może to brzmieć odrobinę skomplikowane i w zasadzie takie jest. Nie każdy potrafi stworzyć funkcjonalną stronę internetową, która będzie spełniała wymagania jej właściciela.

Kreatory stron internetowych

Popularnym narzędziem w sieci są kreatory stron internetowych. Z reguły możemy za darmo stworzyć prostą stronę internetową i zainstalować ją na darmowym serwerze. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale również i wady a są nimi:

 1. Duże ograniczenia
  Strony stworzone za pomocą kreatorów nie mają zbyt wiele opcji oraz możliwości. Czasami potrzebujemy na stronie konkretną funkcjonalność a kreator nie daje możliwości jej dodania. Dlatego strony tworzone za ich pomocą z reguły są prostymi stronami z treścią i obrazkami
 2. Mały wybór
  Kreatory z reguły oferują kilka szablonów graficznych. Bardzo często nie są one ani atrakcyjne graficznie, ani nowoczesne.
 3. Strony nie są dostosowane do urządzeń mobilnych
  Obecnie standardem jest, aby strona dobrze wyglądała na tablecie lub telefonie. Nie wszystkie kreatory oferuję taką możliwość, co niewątpliwie jest sporym minusem.
 4. Niska jakość
  Kolejnym minusem jest niska jakość serwerów, które z reguły są oferowane przez kreatory. Mówi się, że nie ma nic za darmo i tutaj to się sprawdza. Serwery te mogą nie wytrzymywać większego ruchu na stronie, często się zawieszają a wiele z nich zawiera reklamy, które wyświetlają się na naszej stronie

Oczywiście kreatory mają również zalety. Są darmowe oraz możemy stworzyć stronę w krótkim czasie. Ale czy warto?

Jakość i profesjonalizm

Strona firmowa jest wizytówką. Jeżeli dobrze się prezentuje i jest przyjazna użytkownikowi chętnie będzie on z niej korzystał. Nie zliczę przypadków kiedy po wejściu na daną stronę od razu z niej wychodziłam, ponieważ wszystko było pomieszane, niczego nie mogłam znaleźć a grafika pozostawiała wiele do życzenia. Właśnie dlatego warto zadbać, aby nasza strona była dobrze zrobiona a użytkownik po wejściu na nią widział wysoką jakość oraz profesjonalizm. Jakość i profesjonalizm mogą zagwarantować tylko strony zrobione przez osoby, które się na tym znają.

Strony takie nie muszą być tworzone od zera. Mogą być oparte na popularnych systemach zarządzania treścią (Zobacz artykuł: Czym jest CMS?) lub oparte na szablonach, które możemy znaleźć na przykład na stronie http://themeforest.com  Wybierając takie rozwiązanie mamy pewność, że nasza strona będzie dobrze wyglądała, dobrze działała a co za tym idzie spełniała swoją rolę, czyli przyciągała klientów.

Jak stworzyć własną stronę?

Zachęcam do skorzystania z naszych usług w zakresie tworzenia stron internetowych. Gwarantujemy profesjonalizm oraz wysoką jakość wykonania. Strony wykonujemy od podstaw na CMS WordPress oraz korzystamy z szablonów. Naszym celem jest zadowolenie klientów. Chcemy aby ich strony były ładne i funkcjonalne. Staramy się przygotować jak najlepszą ofertę cenową, dopasowaną do potrzeb klienta.

Skontaktować się z nami mogą Państwo za pomocą strony Kontakt lub korzystając z poniższych danych kontaktowych:

E-mail: [email protected]

Numer telefonu: 690 013 595 lub 793 166 181