Proces projektowania strony internetowej

Budowanie strony internetowej lub sklepu zaczyna się od projektu graficznego. Jest on jednym z ważniejszych elementów całej strony. Oprócz tego, że musi ona działać to musi również wyglądać. Dobry projekt graficzny przyciągnie potencjalnych odbiorców, a nawet ich zatrzyma na stronie. Zobacz jak wygląda proces projektowania strony internetowej!

Dobry projekt graficzny strony internetowej

Cechami dobrego projektu graficznego stron www są:

 • spójność – wszystkie elementy na stronie powinny ze sobą współgrać. Przy tworzeniu projektu graficznego grafik powinien trzymać się jednej koncepcji.
 • schludność – projekt graficzny powinien być „czysty”. Nawet jeśli grafik popuści wodze fantazji i stworzy nieszablonowy projekt, powinien on być schludny. Elementy strony nie mogą być porozrzucane, niepasujące do siebie lub mieć złe proporcje.
 • użyteczność – UX, czyli user experience to najważniejszy element całej strony. Może być ona najładniejsza na świecie ale bez dobrego UX nie odniesie większego sukcesu. Należy znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy dobrym wyglądem, a użytecznością strony.
 • estetyka – grafik musi zadbać o to, aby strona się dobrze prezentowała. Wszyscy lubimy oglądać ładne rzeczy i na pewno ładny projekt przełoży się na czas spędzony przez użytkownika na stronie.

Użyteczność strony – dlaczego jest ważna?

UX (z ang. user experience) to nic innego jak użyteczność strony. Najprościej mówiąc UX odpowiada za łatwość poruszania się po stronie oraz wyszukiwania na niej informacji. Jest to szczególnie ważne na dużych stronach oraz sklepach internetowych. Im gorsza użyteczność strony, tym mniejsza konwersja na stronie. Nieprzyjazny interfejs zniechęca użytkownika do dokonywania akcji na stronie np. zakupu produktu, skorzystaniu z usług firmy lub zapisaniu się do newslettera.

Warto zaznaczyć, że projektowanie grafiki oraz UX nie zawsze robione są przez tą samą osobę. Wiele firm zatrudnia osobno UX Designera oraz grafika.

Pamiętajmy więc, że strona nie powinna być tylko ładna ale i użyteczna. Dlatego analiza UX i praca nad użytecznością musi wchodzić w etapy projektowania strony internetowej.

Jak wygląda proces projektowania strony w SliceWeb?

Nasza agencja interaktywna, SliceWeb zajmuje się tworzeniem projektów stron internetowych i sklepów internetowych. Poznaj nasz proces:

 1. Określenie ilości podstron oraz treści na nich.
 2. Dostarczenie przez klienta kluczowych informacji:
  1. Linki do stron, które mu się podobają
  2. Informacje o preferowanych kolorach
  3. Informacje o preferowanym układzie
 3. Przygotowanie projektu graficznego strony głównej i przesłanie go do klienta.
 4. Wykonanie zmian projektu strony głównej na podstawie listy zmian od klienta.
 5. Przygotowanie projektu graficznego pozostałych podstron i przesłanie ich do klienta.
 6. Wykonanie zmian projektu podstron na podstawie opinii klienta.
 7. GOTOWY PROJEKT!

Potrzebujesz projektu strony internetowej lub sklepu internetowego?

Jeśli chcesz stworzyć swoją stronę internetową lub sklep internetowy i potrzebujesz projektu graficznego to dobrze trafiłeś! Chętnie podejmiemy się stworzenia projektu dla Ciebie.

Skontaktować możesz się z nami za pomocą strony Kontakt lub korzystając z poniższych danych kontaktowych:

E-mail: [email protected]

Numer telefonu: 690 013 595 lub 793 166 181

[Głosów:1    Średnia:5/5]