Wersja mobilna strony. Czy jest potrzebna?

W 2018 roku standardem są strony, które dopasowują się do ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dlaczego wersja mobilna strony jest ważna?

Wersja mobilna strony

Praktycznie każdy z nas ma w swojej kieszeni smartphona z dostępem do internetu. Daje nam to wiele możliwości, między innymi przeglądanie stron internetowych na swoim urządzeniu. A co jeśli strona nie jest przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych? Bardzo ciężko korzysta się z takiej strony na telefonie lub tablecie. Bardzo często użytkownik szybko opuszcza stronę, nie zapoznając się nawet z jej treścią. Brak wersji mobilnej źle wpływa na postrzeganie danej marki, a nawet zniechęca do wejścia na jej stronę na komputerze, gdzie wyświetla się prawidłowo.

Wersją mobilna strony jest również ważna ze względu na indeksowanie Google. Przeglądarka zwraca uwagę na to, czy nasza strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych i na podstawie tego decyduje o jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Źródło: https://www.ideoforce.pl/blog/zmiany-w-google-jak-sie-przygotowac-na-mobile-first,32.html

Dlatego ważne jest, aby nasza strona posiadała wersję mobilną. Dzięki temu nieważne z jakiego urządzenia będzie korzystał użytkownik, strona będzie prezentowała się świetnie. Jest to ogromny plus i strona zyskuje wtedy w oczach użytkownika.

Kiedy potrzebna jest wersja mobilna strony?

Strona powinna być dostosowana do urządzeń mobilnych w każdym przypadku. Nie ważne, czy jest to duży portal, czy mała strona. Wedle obecnych standardów jest to tzw. „must have” (z j. angielskiego ‚musisz mieć’). Nawet jeżeli oferujemy aplikację na urządzenia mobilne, powinniśmy zadbać, aby nasza strona dobrze na nich wyglądała, kiedy jest wyświetlana w przeglądarce. Zaczynając projektowanie sklepu internetowego weź to pod uwagę!

Moja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Nie masz się czym martwić! Chętnie dostosujemy Twoją stronę do urządzeń mobilnych.

Skontaktować możesz się z nami za pomocą strony Kontakt lub korzystając z poniższych danych kontaktowych:

E-mail: [email protected]

Numer telefonu: 690 013 595 lub 793 166 181

[Głosów:1    Średnia:5/5]