W 2018 roku standardem są strony, które dopasowują się do ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane. Dlaczego wersja mobilna strony jest ważna?

Wersja mobilna strony

Praktycznie każdy z nas ma w swojej kieszeni smartphona z dostępem do internetu. Daje nam to wiele możliwości, między innymi przeglądanie stron internetowych na swoim urządzeniu. A co jeśli strona nie jest przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych? Bardzo ciężko korzysta się z takiej strony na telefonie lub tablecie. Bardzo często użytkownik szybko opuszcza stronę, nie zapoznając się nawet z jej treścią. Brak wersji mobilnej źle wpływa na postrzeganie danej marki, a nawet zniechęca do wejścia na jej stronę na komputerze, gdzie wyświetla się prawidłowo.

Wersją mobilna strony jest również ważna ze względu na indeksowanie Google. Przeglądarka zwraca uwagę na to, czy nasza strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych i na podstawie tego decyduje o jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Źródło: https://www.ideoforce.pl/blog/zmiany-w-google-jak-sie-przygotowac-na-mobile-first,32.html

Dlatego ważne jest, aby nasza strona posiadała wersję mobilną. Dzięki temu nieważne z jakiego urządzenia będzie korzystał użytkownik, strona będzie prezentowała się świetnie. Jest to ogromny plus i strona zyskuje wtedy w oczach użytkownika.

Kiedy potrzebna jest wersja mobilna strony?

Strona powinna być dostosowana do urządzeń mobilnych w każdym przypadku. Nie ważne, czy jest to duży portal, czy mała strona. Wedle obecnych standardów jest to tzw. „must have” (z j. angielskiego ‚musisz mieć’). Nawet jeżeli oferujemy aplikację na urządzenia mobilne, powinniśmy zadbać, aby nasza strona dobrze na nich wyglądała, kiedy jest wyświetlana w przeglądarce. Zaczynając projektowanie sklepu internetowego weź to pod uwagę!

Moja strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Nie masz się czym martwić! Chętnie dostosujemy Twoją stronę do urządzeń mobilnych.

Skontaktować możesz się z nami za pomocą strony Kontakt lub korzystając z poniższych danych kontaktowych:

E-mail: [email protected]

Numer telefonu: 690 013 595 lub 793 166 181

Rachela Markwica

Rachela Markwica

Jestem współtwórcą SliceWeb, agencji interaktywnej, która powstała w 2015 roku. Można powiedzieć, że jestem człowiekiem-orkiestrą: piszę artykuły na naszym blogu, zajmuję się sprzedażą, projektuję oraz koduję strony internetowe. Prywatnie zapalony gracz komputerowy i właścicielka dwóch kotków.

Blog SliceWeb – Zobacz inne wpisy

Witamy na naszej nowej stronie!

Jak zawsze idziemy z duchem czasu. Dlatego nieustannie staramy się dostosować do obecnie panujących standardów w zakresie tworzenia stron i sklepów internetowych. Z wielką radością…

Przeczytaj wpis

Wpływ COVID-19 na pracę SliceWeb

Od kilku tygodni świat boryka się z pandemią koronawirusa. Uniemożliwa ona wielu przedsiębiorstwom sprzedaży swoich produktów i usług. Odczuwalny jest wpływ koronawirusa na IT. Na…

Przeczytaj wpis

Jakie wtyczki warto mieć na swojej stronie WordPress?

WordPress to CMS w oparciu, o który tworzymy oferowane przez nas strony internetowe. Ten system zarządzania treścią pozwala instalować rozszerzenia (wtyczki), które umożliwiają rozszerzenie funkcjonalności…

Przeczytaj wpis

Słowniczek pojęć związanych ze stronami internetowymi oraz e-commerce

Przy tworzeniu naszych projektów używamy często pojęć i fraz, które dla osób spoza branży mogą być niezrozumiałe. Pomyślałam więc, że stworzę słownik pojęć związanych ze…

Przeczytaj wpis